Waldemar Sługocki
specjalista ginekolog-położnik


zadzwoń i umów się na wizytę:601 961 886


Dbanie to więcej, niż badanie!

Nie każda forma opieki nad pacjęntką musi oznaczać leczenie - w Centrum Ginekologicznym Matejki 9 dostępnych jest szereg zabiegów opracowanych przede wszystkim z myślą o komforcie pacjentki i poprawie jakości jej życia intymnego.

powrót na stronęwww.cgm-zary.pl

Porozmawiajmy o Tobie!

Współczesne kobiety stają się coraz bardziej świadome swojej seksualności i mają rosnące oczekiwania w tym zakresie. Niestety przebyte porody, wiek, operacje ginekologiczne i inne czynniki mogą wpływać negatywnie na jakość życia seksualnego.

Realne potrzeby, realne rozwiązania

Współczesna ginekologia znajduje odpowiedź na wiele z tych problemów. Ginekologia plastyczna oferuje pomoc w zakresie korekt anatomicznych, poprawę komfortu i jakości życia intymnego poprzez wzmocnienie mięśni Kegla uzyskać można dzięki terapii fotelem BTL Emsella, a zabiegi laserem endowaginalnym Aphrodite pozwalają na zwiększenie napięcia oraz elastyczności pochwy i ograniczaniu jej atrofii u dojrzałych pacjentek. Wraz z wiekiem kobiety coraz większa rolę w poprawie doznań seksualnych odgrywa również miejscowa hormonoterapia i terapia kwasem hialuronowym.

Ginekologia Plastyczna i Estetyczna

W Centrum Ginekologicznym Matejki 9 w Żarach mamy zaszczyt i przyjemność współpracować z doświadczoną specjalistką z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej - dr n. med. Iwoną Gabriel. Dzięki tej współpracy możemy zaoferować Państwu pomoc w dziedzinach labio- i waginoplastyki oraz w rekonstrukcji krocza po porodach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pani doktor oraz do umówienia się na wizytę. Wszelkie informacje znajdą Państwo, klikając tutaj.

Zabiegi laserem ginekologicznym

Obok najczęstszych zastosowań chirurgii ginekolocznej (takich jak: usuwanie ektopii, kłykcin, włókniaków, guzków sromu i innych), laser endowaginalny wykorzystywany jest również do redukcji objawów nietrzymania moczu oraz takich, które przychodzą z wiekiem kobiety - Aphrodite stanowi ważne narzędzie w redukcji atrofii pochwy i objawów tzw. zespołu rozluźnienia pochwy VRS. Zachęcam do zapoznania się z możliwościami i zastosowaniami tego typu terapii, klikając tutaj.

Reedukacja mięśni dna miednicy - BTL Emsella

Może zaskakiwać, jak wiele spośród kobiecych problemów zdrowotnych wynika właśnie z osłabienia mięśni dna miednicy (znanych jako mięśnie Kegla) wskutek przebytych porodów, uprawianego sportu lub po prostu przychodzącego z wiekiem. Powszechnie stosowaną odpowiedzią na te problemy są tzw. ćwiczenia Kegla (o których więcej przeczytamy, klikając tutaj). Wymagają jednak one zarówno prawidłowego wykonania jak i niemałej dyscypliny, co w praktyce przekłada się niestety najczęściej na mało satysfakcjonujące rezultaty i frustrację pacjentki.

Od niedawna na świecie (i jedynie w dwóch placówkach w Polsce) dostępna jest jednak nowa, bezinwazyjna i bezbolesna, metoda wzmacniania mięśni Kegla. BTL Emsella to specjalnie skonstruowany fotel zabiegowy, wykorzystujący skoncentrowaną wiązkę elektromagnetyczną do pobudzenia pracy mięśni dna miednicy i poprzez to ich niezwykle wydajny trening. Leczenie za pomocą tego urządzenia to procedura wyjątkowo komfortowa dla pacjentki, ponieważ nie wymaga nawet zdejmowania odzieży. Wystarczy dosłownie usiąść i poczekać - pojedynczy zabieg trwa zaledwie pół godziny. Zachęcam do zapoznania się z możliwościami tej formy leczenia, klikając tutaj.

powrót na stronę główną