Waldemar Sługocki
specjalista ginekolog-położnik


zadzwoń i umów się na wizytę:601 961 886


Leczenie wszystkich głównych przyczyn inkontynencji poprzez reedukację mięśni dna miednicy.

Terapia BTL EMSELLA ma za zadanie przywrócenie kontroli nerwowo-mięśniowej oraz wzmacnienie mięśni Kegla

powrót na stronęwww.cgm-zary.pl

Przełomowa metoda wzmacniania mięśni Kegla i leczenia nietrzymania moczu - teraz dostępna w Żarach.

Nie siedź bezczynnie, tylko... usiądź!

BTL Emsella to specjalnie skonstruowany fotel zabiegowy. Leczenie za jego pomocą to procedura wyjątkowo komfortowa dla pacjentki, ponieważ nie wymaga nawet zdejmowania odzieży. Wystarczy dosłownie usiąść i poczekać - pojedynczy zabieg trwa zaledwie pół godziny.

A co się dzieje w tym czasie? Skoncentrowana fala elektromagnetyczna (HIFEM - High-Intensity Focused Electromagnetic) stymuluje mięśnie dna miednicy do wykonywania częstych i silnych skurczy. To jak ulepszone ćwiczenia Kegla, pobudzające mięśnie głębokie, które niełatwo aktywować „normalnym” treningiem - nawet intensywnym! W pojedynczej sesji BTL Emselli mięśnie te wykonują ponad jedenaście tysięcy powtórzeń! Co więcej, są to skurcze supramaksymalne, czyli maksymalne możliwe dla tych mięśni, a nieosiągalne samodzielnie. Wciąż jednak są to tylko skurcze mięśni - tylko i aż tyle. BTL Emsella oferuje naturalną formę odbudowy organizmu poprzez ćwiczenia bez ingerencji chirurgicznej.

Zawsze jest jakieś "ale". Ale nie z Emsellą!

Niemal każda procedura medyczna wiąże się z jakimiś niedogodnościami. Zabiegi bywają bolesne, kosztowne lub krępujące dla pacjentki. Żaden z tych mankamentów nie dotyczy BTL Emselli. Nie zdarza się, by terapia nie odniosła żadnego skutku, a w zdecydowanej większości korzyści są wręcz natychmiastowe (znakomita większość pacjentek odnotowuje dużą poprawę już po pierwszym zabiegu). Skoro już natomiast mowa o czasie - pełna terapia zamyka się w trzech tygodniach.

Róża bez kolców

Leczenie BTL Emsellą odbywa się bez operacji, bez bólu i bez zdejmowania odzieży. W trakcie zabiegu pacjentka odczuwa jedynie pracę własnych mięśni. Nie zachodzi potrzeba rekonwalescencji czy gojenia. Prosto z sesji BTL Emselli można wrócić do swoich codziennych zajęć.

Kobieta w Centrum uwagi

W Centrum Ginekologicznym Matejki 9 w Żarach dokładamy wszelkich starań, by pacjentka nie była sama ze swoimi problemami, a BTL Emsella stanowi doskonałe dopełnienie zakresu tej opieki. Warto rozważyć zabieg zawsze, gdy:

Praktycznie każda kobieta skorzysta na zabiegu BTL Emsella. Wzmocnienie mięśni Kegla koryguje posturę, chroni miednicę przed urazami (np. związane z porodem), a także znacznie poprawia komfort i jakość życia intymnego. Aparat ten pozwala nie tylko leczyć nietrzymanie moczu, ale przede wszystkim zapobiegać mu. Profilaktyka wiotczenia i utraty elastyczności mięśni dna miednicy to zawsze lepsze rozwiązanie, niż późniejsze leczenie negatywnych skutków zaniedbań. Tym bardziej, że nie sposób wyobrazić sobie łatwiejszej formy terapii. Najczęściej wystarczy zapisać się na jeden zabieg, by od razu poczuć poprawę. Teraz, gdy BTL Emsella dostępna jest w Żarach, leczenie nietrzymania moczu i wzmacnianie mięśni dna miednicy jest prostsze, niż kiedykolwiek.

powrót na stronę główną