Waldemar Sługocki
specjalista ginekolog-położnik


zadzwoń i umów się na wizytę:601 961 886


Przebyte porody oraz naturalne procesy starzenia się powodują zmiany w organizmie kobiety. Zmiany te mają wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne jak i sferę psychiczną, co rzutuje na samoocenę oraz zadowolenie z życia.

Z pomocą przychodzi medycyna, a dokładniej ginekologia estetyczna, która wykorzystuje procedury małoinwazyjne do leczenia schorzeń i rozwiązywania problemów wymagających do tej pory leczenia operacyjnego.

powrót na stronęwww.cgm-zary.pl

Aphrodite™ jest innowacyjnym laserem endowaginalnym (dopochwowym), wykorzystywanym w redukcji objawów następujących schorzeń:

atrofia pochwy

Atrofia pochwy jest schorzeniem powszechnym, wywołanym zmianami hormonalnymi spowodowanymi niedoborem estrogenu. Najczęstszymi objawami są suchość pochwy, stany zapalne, ból w trakcie i krwawienia po stosunku, pieczenie, świąd, upławy, obniżenie elastyczności pochwy.

Dzięki zastosowaniu lasera Aphrodite™ dochodzi do gruntownej regeneracji śluzówki, a co za tym idzie zwiększenia nawilżenia i przywrócenia naturalnego PH pochwy.

zespół rozluźnienia pochwy (vrs) i związane z tym mniejsze doznania seksualne.

Zespół rozluźnienia pochwy występuje najczęściej po przebytych porodach oraz w okresie menopauzy, polega na utracie optymalnej struktury i napięcia pochwy, stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, wpływa na brak satysfakcji ze współżycia.

Laser Aphrodite™ działając termicznie na błonę śluzową pochwy zwiększa napięcie i elastyczność tkanki wynikające ze skrócenia juź istniejących włókien kolagenowych oraz stymulację fibroblastów do produkcji nowych. Pochwa staje się ciaśniejsza i lepiej nawilżona, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie odczuwalnej satysfakcji seksualnej.

wysiłkowe nietrzymanie moczu (wnm)

Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyka znacznej części populacji kobiet, zazwyczaj jest związane z porodem lub z upływającym czasem. Ścianki pochwy ulegają obniżeniu, co wpływa na zmniejszenie nacisku (statyki) pochwy na cewkę moczową i w rezultacie w trakcie wysiłku fizycznego, a także przy kaszlu, kichaniu lub śmiechu dochodzi do popuszczania mniejszej lub większej ilości moczu.

Nietrzymanie moczu jest problemem złożonym, dlatego bardzo ważna jest prawidłowa kwalifikacja pacjenta przez lekarza kierującego do zabiegu.

Działanie lasera Aphrodite™ wpływa na obkurczenie ścian pochwy oraz wzmocnienie powięzi wewnątrzmiednicznej, powoduje również wzrost napięcia i elastyczności pochwy, co zwiększa jej protruzję (nacisk) w kierunku cewki moczowej i pęcherza moczowego. Zwykle wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby zredukować lub usunąć objawy wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM). Zabieg może być powtórzony po 4 tygodniach.

przeciwwskazania:

przygotowanie do zabiegu:

przebieg zabiegu:

Wykonanie zabiegu zajmuje około 20 minut, zabieg jest bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia, wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych. Polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, którego fototermiczne działanie wpływa na przebudowę śluzówki pochwy, a co za tym idzie na zwiększenie elastyczności, ukrwienia oraz napięcia ścianek pochwy.

Dzięki odbudowie tkanek w pochwie zostaje przywrócona jej prawidłowa funkcjonalność, następuje przywrócenie fizjologicznego PH oraz zwiększenie nawilżenia.

zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, w niektórych przypadkach wymagane jest jego dwukrotne lub trzykrotne powtórzenie w odstępie 4 – 6 tygodni.

bezpośrednio po zabiegu pacjentka może powrócić do swoich codziennych czynności. Zalecana jest rezygnacja z aktywności seksualnej, gorących kąpieli, korzystanie z basenu oraz sauny przez okres wskazany przez lekarza.

powrót na stronę główną