Waldemar Sługocki
specjalista ginekolog-położnik


zadzwoń i umów się na wizytę:601 961 886


Badanie KTG pozwala na wczesne rozpoznanie zagrożeń życia dziecka. Kardiotokografia jest podstawową, najbardziej rozpowszechnioną, nieinwazyjną metodą nadzoru płodu w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym.

Rozwiązanie przeznaczone jest dla kobiet od 36 do 42 tygodnia trwania ciąży w przebiegu ciąży pojedynczej. Przed skorzystaniem ze zdalnej opieki każda pacjentka odbywa konsultację położniczą celem kwalifikacji do badania.

powrót na stronęwww.cgm-zary.pl

Pojedyncze badanie, nawet najbardziej szczegółowe, nie zastąpi ciągłego nadzoru. W wielu przypadkach konieczne jest zachowanie pewności, iż nie zaistnieją problemy w czasie oczekiwania na wizytę kontrolną. Nieodzowną pomocą staje się wtedy możliwość zdalnej kontroli KTG pomiędzy wizytami. Lekarz wie, że na ten wrażliwy czas pacjentka nie jest pozostawiona bez opieki, a pacjentka zyskuje pewność, że trzyma rękę na pulsie.

Zachęcam do rejestracji na wizytę, w trakcie której możliwe jest przeprowadzenie kwalifikacji do Zdalnej Opieki Położniczej oraz dowiedzieć się więcej o badaniu.

- dr Waldemar Sługocki

Zdalna Opieka Położnicza

Zdalna Opieka Położnicza to rozwiązanie przeznaczone do bezpiecznego monitorowania czynności akcji serca dziecka oraz czynności skurczowej macicy w warunkach domowych. Dzięki przenośnemu urządzeniu pacjentka w dowolnym miejscu i czasie może wykonać nieinwazyjne badanie KTG. Zebrane dane przesyłane są automatycznie do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie poddawane są szczegółowej analizie. Personel medyczny interpretuje wyniki badań na podstawie opracowanych procedur, a w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjentki - podejmuje stosowne interwencje.

Zalety Zdalnej Opieki Położniczej

Stały monitoring

Pomiary wykonywane są przez pacjentkę według zaleceń lekarza lub położnej, z wyznaczoną częstotliwością oraz w sugerowanych porach i sytuacjach. Monitoring dedykowany jest osobom z obciążonym wywiadem położniczym, chorobami współistniejącymi bądź ze względu na wiek.

Pacjentka samodzielnie realizuje badanie. Czas trwania pomiaru wynosi 30 min. Po skończonej rejestracji wynik badania jest automatycznie przesyłany do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie dokonywana jest jego interpretacja oraz opis. Po każdym pomiarze pacjentka otrzymuje informację o jego wyniku. W sytuacji wystąpienia nieprawidłowości personel medyczny postępuje według wdrożonych procedur.

Uzupełnienie procesu opieki

Pacjentka monitoruje stan zdrowia dziecka w ramach profilaktyki okołoporodowej. Tym samym jest objęta opieką pomiędzy kolejnymi wizytami u lekarza bądź położnej. Każdy pomiar wykonywany jest w wybranej przez pacjentkę porze lub w sytuacjach wystąpienia niepokojących objawów. Poza aspektami medycznymi i możliwością szybkiej interwencji w przypadku zagrożenia Zdalna Opieka Położnicza umożliwia słuchanie tętna dziecka w dowolnym czasie, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i kondycję psychiczną pacjentki.